Programmer

Række: U6-U7

Antal stævner: 6 stk

Start: november - Slut: medio marts

 

Søndag 6. november 2016

Svebølle - Svebølle hallen

Søndag 20. november 2016

Rørby - Rørbyhallen - flyttet fra hvidebæk

Søndag 11. december 2016

Føllenslev - Firhøjhallen

Søndag 22. januar 2017

Røsnæshallen

Søndag 5. februar 2017

Årby Fritidscenter

Søndag 12. marts 2017

Kalundborg hallen

 

 

Række: U8-U9

Antal stævner: 6 stk

Start: november - Slut: medio marts

 

Søndag 13. november 2016

Kalundborghallen

Lørdag 26. november 2016

Tømmeruphallen

Søndag 11. december 2016

Gørlevhallen

Søndag 22. januar 2017

Føllenslev - Firhøjhallen

Lørdag 4. februar 2017

Tømmeruphallen

Søndag 19. marts 2017

Raklev - Røsnæshallen

 

 

Række: U10-U11

Antal stævner: 6 stk

Start: november - Slut: medio marts

 

Søndag 6. november 2016

Raklev - Røsnæs hallen

Søndag 20. november 2016

Gørlevhallen

Søndag 4. december 2016

Svebøllehallen

Søndag 8. januar 2017

Rørby - Rørbyhallen - flyttet fra Hvidebæk

Lørdag 11. februar 2017

KGB - Kalundborghallen

Søndag 5. marts 2017

Årby fritidscenter

 

 

Række: U12-U13

Antal stævner: 6 stk

Start: november - Slut: medio marts

 

Søndag 6. november 2016

Føllenslev - Firhøjhallen

Søndag 27. november 2016

Høng hallen

Søndag 11. december 2016

Rørby - Rørbyhallen - flyttet fra Hvidebæk

Søndag 8. januar 2017

Raklev - Røsnæs hallen

Søndag 12. februar 2017

Svebøllehallen

Søndag 26. februar 2017

Gørlevhallen

 

 

Række: U14-U15

Antal stævner: 6 stk

Start: november - Slut: medio marts

 

Søndag 20. november 2016

Årby fritidscenter

Søndag 18. december 2016

Svebøllehallen

Søndag 15. januar 2017

Gørlevhallen

Søndag 12. februar 2017

Høng hallen

Søndag 19. februar 2017

Rørby - Rørbyhallen - flyttet fra Hvidebæk

Søndag 5. marts 2017

Føllenslev - Firhøjhallen

7-Kant.dk

7-kant turneringen er et samarbejde mellem 10 klubber, som laver en fælles indendørsturnering for årgangene:

U6-U9, U10-U11, U12-U13 og U14-U15.

 

De 10 klubber er:

 

Raklev GI

Kalundborg GB

Årby GI

Gørlev IF

Rørby-Værslev

Hvidebæk IF

Svebølle BI

Føllenslev-Særslev

Tømmerup GU

Høng GF